Звіт

про проведення

Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

в Заозерненській філії

З 01 по 31 жовтня 2020 року в Заозерненській філії було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Глобальна екологічна криза, в умовах якої ми живемо, є наслідком впливу багатьох чинників і насамперед споживацького підходу до природи. Але є ще одна, чи не найсуттєвіша причина екологічної кризи, – це глибоке падіння духовності та моралі, низький рівень екологічної освіти і виховання, загалом екологічної культури переважної більшості мешканців планети. Зважаючи на це, підготовка громадян із високим рівнем екологічних знань, екологічної свідомості та культури на основі нових критеріїв оцінки взаємовідносин людського суспільства й природи має стати одним з найпотужніших важелів у розв’язанні надзвичайно гострих екологічних і соціально-економічних проблем сучасної України.

Шкільна бібліотека як структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти і важливий складник його освітнього простору посідає важливе місце у системі екологічного виховання учнів. Головними пріоритетами її діяльності є виховання екологічної свідомості, екологічної культури молодих громадян України. Серед різноманітних форм роботи шкільної бібліотеки з формування екологічної культури дітей та учнівської молоді важливе місце займають комплексні заходи з популяризації екологічних знань

Саме тому в ході місячника шкільних бібліотек для учнів 1-4 класів було підготовлено тематичну виставку літератури «Це цікаво знати». Діти ознайомилися з різними видавництвами на екологічну тематику.

Учні початкових класів прийняли участь у конкурсі малюнків «Планета в твоїх руках». Здобувачі освіти зобразили своє розуміння, як потрібно берегти навколишнє середовище.

Для учнів 1 класу було проведено бібліотечний урок «Казковий світ природи». За допомогою казок та ігор діти навчилися бережно ставитися до природи та бути відповідальними.

Для поглиблення знань про екологічне середовище та засоби його захисту для здобувачів освіти було виготовлено пам'ятки «Як берегти довкілля». Їх було розповсюджено через Viber.

Також за допомогою Viber до Дня яблука серед учнів були поширені різні фразеологізми, легенди, міфи та цікаві факти про яблучка.

В останній день проведення місячника було відзначено найактивніших учасників – надіслано листівочки-подяки.

План заходів

проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»

в Заозерненській філії

(01.10.2020 – 31.10.2020)

№ з/п Заходи Дата проведення Відповідальні
1 Тематична виставка «Це цікаво знати» 02.10 Бібліотекар Василенко О.В.
2 Конкурс малюнків «Планета в руках дітей» 07.10 Василенко О.В., класні керівники 1 – 4 класів
3 Бібліотечний урок «Казковий світ природи» (для учнів 1 класу) 09.10 Василенко О.В.
4 Виготовлення і розповсюдження пам'яток «Як берегти довкілля» 12.10 Василенко О.В.
5 Екологічна гра-подорож «Вони живуть, ростуть поруч з нами» (для учнів 1-4 класів) 15.10 Василенко О.В.
6 Конкурс віршів «Природа в поезії» 16.10 Василенко О.В., класні керівники 1 – 4 класів
7 День бібліотворчості «Екологічний паркан» 19.10 Василенко О.В., класні керівники 1 – 4 класів
8 Проведення яблуневої вікторини «Я люблю яблуко!» (для учнів 1-4 класів) 21.10 Василенко О.В., класні керівники 1 – 4 класів
9 Відзначення кращих читачів бібліотеки, які долучилися до організації та проведення місячника 23.10 Василенко О.В.
Кiлькiсть переглядiв: 361

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

вулиця, номер будинку,
поштовий індекс, область, місто,
країна

Дата останньої зміни 29 Березня 2021

Цей сайт безкоштовний!